Ergene Kimyasalları

Kendi adımıza marka tescilini yaptırmış olduğumuz “ERGENE” markamızla sizlere kendi kalitemiz garantisi ile her zaman aynı kaliteyi bulabileceğiniz ürünler üretmekteyiz.

SCR SİSTEM SOLÜSYONU ; EURO 4 ve EURO 5 motorlarda kullanılması gerekli olan SCR (Seçici Katalitik İndirgeme) sistemleri için Üre Solüsyonudur.Bu ürün Alman Otomotiv Sanayicileri Birliği tarafından geliştirilmiş olduğu için, birliğin tescilli markası AdBlue© olarak ta bilinmektedir.SCR Solüsyonu dizel yakıtın daha verimli yanmasını ve egzosttan çıkan azotoksiti zararsız azot ve suya dönüşmesini sağlayarak hem çevreye hem bütçeye katkıda bulunur.


CAM SUYU ANTİFİRİZİ ; Kış aylarında otonuzun cam silecek suyunun donmasını önler ve içindeki temizleyiciler sayesinde camın temiz kalmasını sağlayarak güvenli sürüş sağlar.
Ürünümüz konsantredir.1 litre ürün 2 litre su ile karıştırılarak kullanılır.Bu sayede daha ekonomiktir.


YAZLIK CAM SUYU ; Don olmayan ilkbahar ve yaz aylarında kullanabileceğiniz , temizleme özelliği (bu mevsimde artan sinek,arı gibi kirleticiler sebebiyle) daha farklı olan oto cam silecek suyudur.
Ürünümüz konsantredir.1 litre ürün 2 litre su ile karıştırılarak kullanılır.Bu sayede daha ekonomiktir.


HAVALI FREN ALKOLÜ ; Hava sistemi bulunan araçların sistemdeki yoğunlaşan su o-ring,valf gibi daralan yerlerde buz oluşturarak valflerin çalışmasını dolayısı ile hava ile çalışan mekanizmaların çalışmasını engeller.Havalı fren alkolü antifiriz gibi görev yaparak buz oluşumunu önler.Daha iyi netice almak için hava sıcaklığı donma noktasına düşmeden hava sisteminde biriken suyun tahliye edilmesi önerilir.


TEMİZLİK ALKOLÜ : Alkolün zarar vermeyeceği her türlü yüzeyde kullanılan çözücü özelliği yüksek alkoldür.Kullanıldığı yüzeyden hızla buharlaşarak uçar.


SAF SU ; Şebeke ve doğal suların içindeki mineraller ve kireç zamanla bulunduğu kapların yüzeyinde tabaka halinde birikerek sistemin elektrik ve ısı iletkenliğini azaltır,boruların iç çaplarını küçülterek su geçişini azaltır.Kullandığımız sisteme bağlı olarak daha fazla ısı,elektrik harcamamıza veya su geçişini önlemesi nedeniyle hararet sorunlarına yol açarak bize zarar verir.Bu sepeple su kullanılan yerde saf su kullanmak sistemin temiz kalmasını ve uzun süre arıza çıkarmamasını sağlar.


AKÜ ASİTİ ; Akü elektroliti olarak kullanılan sülfirik asittir.Akü , elektrolitleri eksildiğinde şarj tutmamaya başlar.Bu sebeple saf su veya akü asiti ile tamamlanmalıdır.


BETON SÖKÜCÜ ; Metal,mermer,fayans gibi çimento içermeyen zeminlerden çok eskimemiş betonu sökmek için kullanılır.


BETON ve KİREÇ SÖKÜCÜ ; Özellikle otonuzun kaportası üzerine dökülmüş betonun temizlenmesinde kullanılır.Aracın boyasının orjinal veya orjinal kalitesinde olması halinde boyaya zarar vermez.


SİLİKON YAĞI ; Likit silikondur.Koşu bantı,araç kapı lastikleri gibi lastik-lastik veya lastik-metal sürtünmelerinde ses kesici , yapışma ve aşınma önleyici olarak kullanılır.


METAL İŞLEME YAĞI ; Siyah veya paslanmaz metal işlemesinde kesici takımın kolay kesmesini ve çabuk körelmemesini sağlayarak aynı işin daha kısa zamanda ve daha az bilemeyle veya takımla yapılmasını sağlar.


ENDÜSTRİYEL YAĞ SÖKÜCÜ ; Kuvvetli yağ sökücüdür.Özelllikle araç radyatör suyuna karışmış madeni yağların temizlenmesi için kullanılır.


PNOMATİK YAĞ ; Havalı el aletlerinin uzun ömürlü olması için kompresör çıkışında kullanılan regülatör , filtre ve yağlayıcının , yağlayıcı haznesinde kullanılır.


VAZELİN ; Sürtünme önleyici olarak kullanılan madeni yağ ve greslerin cilde zarar vermesi nedeniyle kullanılamadığı ve kulanılmak istenmediği yerlerde kullanılır.


LASTİK PARLATICI ; Özellikle araçların lastiklerinin güneş ve hava şartları nedeniyle matlaşıp çatlamısını önlemek ve ilk günkü gibi yeni gözükmesini sağlamak amacıyla kullanılır.


FIRÇASIZ OTO YIKAMA ; Özellikle oto yıkamacılarının kullandığı , püskürtme makinası olmak kaydıyla herkesin kullanabileceği bir yağ , kir , çamur temizleme kimyasalıdır.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.